Menu Close

Auklėtojų pažintinė išvyka į Birštoną

2019 m. spalio 19 d. Šalčininkų rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogai dalyvavo pažintinėje išvykoje „Didžiųjų kunigaikščių kultūrinis palikimas Lietuvoje“ Birštone.

Pakeliui į Birštoną aplankėme Aukštadvario Velnio Duobę,tai geologinis gamtos paminklas. Gylis – 30-40 m. Durpių sluoksnio dugne storis apie 9,5 metro. Įtraukta į Europoje labiausiai saugomų 100 gamtos paminklų sąrašą.

Apsilankėme Škėvonių atodangoje, pasivaikščiojome Škėvonių pažintiniu gamtos taku ir daugiau sužinojome apie pačią atodangą. Tai viena žinomiausių kvartero amžiaus uolienų atodangų Nemuno slėnio šlaituose. Daugiau nei pusę kilometro besitęsianti atodanga – unikalaus Škėvonių gūbrio pjūvis, su ryškiais dviejų paskutiniųjų ledynmečių ir tarpledynmečio nuogulų sluoksniais.

Taip pat žavėjomės apylinkėmis iš Birštono apžvalgos bokšto. Bokšto apžvalgos aikštelė – 45 m aukštyje, viso bokšto aukštis – 55 m. Kylant į bokštą, įrengtos šešios atokvėpio vietos, kadangi įveikti tokį aukštį be poilsio būtų sunkoka. Priešais bokštą įrengta atokvėpio aikštelė ir stendas, kuriame bus galimybė susipažinti su Nemuno kilpų regioninio parko kraštovaizdžiu. Bokšto metalinė konstrukcija, „apvilkta“ maumedžio plokštėmis su trikampio formos langeliais, suteiks koplytstulpio įvaizdį, o kartu simbolizuos žvaigždynus dangaus skliaute. Bokštas – keturkampis lygiasienis su ažūriniu stogeliu tęsia lietuvių gynybinės architektūros tradiciją, primena senųjų medinių pilių bokštų formą ir siejasi su vėlyvesne bažnyčių varpinių architektūra. Taip pat galima palyginti su koplytstulpiu bei Pasaulio medžio įvaizdžiu. Bokšto simbolizmą pagyvina paliktos angos-maži langeliai šviesai ir kraštovaizdžio panoramai, tai – tarsi raštai, naudojami medžio drožyboje.

Kelionę tęsėme po Birštono miestą.  Aplankėme Birštono piliakalnį, tai vienas aukščiausių (šlaitų aukštis siekia iki 40 m) ir žinomiausių piliakalnių Lietuvoje. XIV a. pab. ant piliakalnio stovėjo medinė Birštono pilis, kuri buvo Trakų kunigaikštystės gynybinės sistemos dalis ir vienas iš Vytauto medžioklės dvarų, klausėmės Vytauto kalno legendos.

Ir kaip gi be mineralinio vandens, ragavome Vytauto mineralinio vandens vienoje iš biuvečių, taip pat pripildėm kūną ir protą deguonimi Birštono deguonies kambaryje.

Sekantis lankytinas objektas buvo Kneipo takas. „Vanduo gydo viską, vanduo daro stebuklus, profilaktika geriau nei gydymas“ – tai unikali sveikatos filosofija, kurią XIX a. sukūrė ir ištobulino vokiečių dvasininkas Sebastianas Kneipas ir kuria vadovaujamasi Birštono kurorte.

Ir pagaliau kepėme Bandas Nemajūnuose. Dzūkiškos bandos – regiono pasididžiavimas. Tarp vietos gyventojų dzūkiškos bandos yra itin mėgstamas patiekalas.  Joms kepti reikia ypatingo pasiruošimo ir išmanymo, o svarbiausia – tikros duonkepės krosnies, kūrenamos beržinėmis malkomis.

Atsipalaidavome mineralinio vandens garinimo bokšte, tai vienintelis tokio pobūdžio bokštas. Mėgavomės ypatingai sveiku „jūrinio efekto“ oru, kurį skleidžia originalios architektūros mineralinio vandens garinimo bokštas. Taip pat turėjome galimybę išbandyti inhaliacijas po atviru dangumi, grūdinome organizmą šviesos terapiją teikiančiu nauju turizmo objektu.

Dėkojame kolegoms už šiltą bendradarbiavimą.

Metodinio būrelio pirmininkė Hanna Neviarkevič

Skip to content