Svarbiausias Velykų šventės akcentas – margutis. Senovėje margučių dažymas vaikams teikdavo daug džiaugsmo. Margučius puošdavo kiekviena šeima – kas vašku dažydavo, kas svogūnų lukštuose virdavo, kas skustiniu skusdavo – visi stengdavosi, kad jų margučiai būtų skaistesni ir gražesni už kaimynų.
Tiek mažiems, tiek dideliems margučių marginimas gali suteikti daug džiaugsmo ir erdvės meninei saviraiškai. Šiandiena kartu su mokytojomis vaikai išmėgino kelis kiaušinių marginimo būdus. Pirmas iš jų tai kiaušinių marginimas servetėles ir ausų krapštukų pagalba. Procesas labai paprastas, bet kartu labai įdomus ir vaikus smagiai įtraukiantis. Virtą kiaušinį vaikai įvyniojo į vienkartinio rankšluosčio lapelį, viršuje kanceliarine gumyte gerai sutvirtino. Tuomet ausų krapštuko pagalba spausdino skirtingų spalvų dažus mažais taškeliais, kol padengė visą servetėlę. Ir tada beliko šiek tiek palaukti, kol dažai įsigers. Kaskart išvyniojant vis kitą kiaušinį vaikai su jauduliu laukė, kas gi gavosi šį kartą.
Vėliau atėjo laikas prisiminti senąsias lietuvių tradicijas, kiaušinių marginimą vašku. Sugalvotais raštais vašku vaikai margino kiaušinius. Visi dirbo kruopščiai, atidžiai ir labai stengėsi, kad jų margutis būtų pats gražiausias. Išpuošus kiaušinius vašku, įmerkus į pasirinktas spalvas, su nekantrumu kiekvienas laukė rezultato, o ištraukus iš dažų, kiekvienas džiaugėsi savo margučiais. Jie visi buvo skirtingi, įdomūs, nes marginimo procesas unikalus ir išskirtinis kaip žmogaus rašysena.
Edukacinio užsiėmimo metu vaikai lavino kūrybingumą, ugdėsi kritinį mąstymą, skatino pagarbą ir toleranciją vieni kitiems. Saugokime ir perduokime senąsias tradicijas vieni kitiems!
Grupės mokytoja Žana Adamait, lietuvių kalbos mokytoja Juliana Andruškevič, mokytojos padėjėja Alfreda Kozlovska.